Regulamin

Go down

Regulamin Empty Regulamin

Pisanie by Jasność i Mrok on Wto Wrz 15, 2015 11:54 pm

Jak każde forum mamy swoje zasady, które nie są przeznaczone do łamania. Ani nawet naginania. Po prostu nie. To jedyny dobry sposób, aby nie było kwasów.

1. Zasady elementarne
a) Na forum obowiązują wszelkie podstawowe zasady netykiety - jesteśmy dla siebie mili, nie obrażamy się nawzajem, wszelkie problemy zgłaszamy administracji. Na forum powinna panować przyjazna atmosfera. Co nie znaczy, że konflikty między postaciami nie są wskazane, wręcz przeciwnie. Póki tylko nie stają się konfliktami między graczami.
b) Piszemy po polsku, używając polskich znaków i słowników ortograficznych. Sprawdzamy posty przed wysłaniem, aby nie było literówek w co drugim słowie.
c) Wszelkie nieobecności proszę zgłaszać graczom, z którymi prowadzicie sesje. Nieobecności dłuższe niż tydzień lub widoczny spadek aktywności (sezon wystawiania ocen, sesja studencka) - w temacie.
d) Większość forumowych pomysłów wychodzi z jednego źródła anielsko-demonicznych uniwersów, jakim są stare wierzenia i Biblia. Prócz tego, korzystałam z rozwiązań uniwersum Kossakowskiej (cykl Zastępów Anielskich, polecam!), po części Ćwieka (choć dopiero czytam), zapewne znajdzie się coś z Supernatural i Kuroshitsuji. Znajomość żadnego z wymienionych fandomów nie jest konieczna, niemniej podstawowa wiedza o aniołach i demonach w popkulturze się przyda.
e) Jasność i Mrok (JiM) - tajemnicza energia, która włada światem. Aniołowie zwą ją Jasnością, Demony Mrokiem, Kosiarze Mocą albo Energią, dla Ludzi czasem jest to Bóg.
Na forum jest to wspólne konto dla Administratorów, jak i główny MG.
f) Stop toksyczności - forum ma być przyjemnością, a nie męczarnią. Jeśli wpakujesz się zbyt głęboko w jakąś relację i zaczyna cię to męczyć - pomożemy. Nie wahaj się pytać adminów o radę, będziemy dyskretni.

2. Tworzenie postaci
a) Nazwa konta jest imieniem lub imieniem i nazwiskiem postaci. Zasady nazywania imion zależą od rang. Imiona powinny być klimatyczne (wiem, mnie też korci Demon Janusz).
b) Kartę postaci tworzymy według wzoru lub popuszczamy wodze wyobraźni, póki wszystko będzie można w niej znaleźć. Jeśli ma więcej niż 2000 słów, prawdopodobnie jest przegadana. Jeśli wyszła ci długa i ciekawa historia - świetnie, ale to tematy są od tworzenia fabuły. A historię możesz wrzucić na ff/AO3/bloga do opowiadań. KP powinna być czytelna i zawierać najważniejsze informacje.
KP powinna zostać zaakceptowana przed rozpoczęciem gry fabularnej. Na czacie można pisać bez akceptacji.
c) Trzymamy się wizerunków mangowych, ewentualnie rysunkowych. Zdjęcia odpadają, aby była jakaś spójność.
Wielkość avatara: najlepiej 200 szerokości, 300 wysokości. Nie większe niż 300x300.
Nie wykorzystujemy wizerunku postaci zarezerwowanej.
Można zarezerwować góra 3 wizerunki na 1 postać.
d) Wszelkie powiązania rodzinne i relacje powinny zostać dogadane z użytkownikami, których się tyczą. Czyli nie tworzymy brata bliźniaka postaci, bez zgody właściciela.
e) Ilość multikont jest nieograniczona tak długo, jak każda z postaci jest aktywna.
f) Postacie kanoniczne z innych fandomów są okej tak długo, jak będą one w stanie wtopić się w zasady tego uniwersum.

3. Zasady gry
a) Nie chcemy wprowadzać minimalnej długości posta. Zwięzłość bywa sztuką. Ale więcej niż 1 krótki post jednego użytkownika pod rząd nie wygląda zbyt dobrze. Piszmy z głową. Nawet w czasie braku weny można coś sklecić, zwłaszcza jeśli nasz rozmówca potrafi się rozpisać.
b) Nie wolno ranić/zabić/zgwałcić cudzej postaci bez jej zgody. A zgodę można znaleźć (lub nie) w informatorach
c) Jeśli postać wychodzi z tematu, na końcu posta proszę o dopisanie "zt"
d) Wulgaryzmy - każdy się czasem może wkurwić, byle tylko przekleństwa nie zastępowały przecinków. Zachowajmy umiar i wyczucie.
e) Sceny erotyczne - tylko dajcie linka, administracja też lubi poczytać ;P W grze fabularnej w mieszkaniach na spokojnie, w miejscach publicznych wypadałoby jakoś oznaczyć... Na pudle kwestia sporna, prawdopodobnie zrobimy głosowanie.

4. Shoutbox
a) Hostel Na Krańcu Świata
Zwany pieszczotliwie "Hank" od trzech pierwszych liter skrótu (bo Hankś już nie brzmi tak dobrze), także dlatego, że nikt do końca nie wie, kto jest jego właścicielem. To przestrzeń, w której dzieją się scenki odgrywane na krzyczpudle (shoutboxie).
Tajemnicze miejsce, niby ukryte, ale każdy wie, gdzie jest. I przyjść tam może każdy - Anioł, Demon, Kosiarz, Człowiek, bez względu na stosunki z innymi rangami.
W środku jest bar z całym zapasem alkoholu, wspólna kuchnia i salon, na górze są pokoje (jedno lub wieloosobowe)
Uwaga: Z doświadczenia wiem, że tempo pisania postów i pisania na czacie jest zupełnie inne, dlatego relacje i wydarzenia na czacie i w fabule mogą się różnić.
b)Na krzyczpudle wypowiedzi piszemy normalnie, a czynności w gwiazdkach, np.
*wszedł do baru i od razu skierował się do półek z alkoholem* Ech, na taki ponury dzień nawet jedna flaszka to może być mało *chwycił dwie butelki*


5.Czystki
a) W zależności od potrzeb, na forum co jakiś czas będzie czyszczenie kont użytkowników. Czas po którym usuwamy:
Konta duchy bez postów - ponad miesiąc od rejestracji.
Konta duchy tylko z kartą postaci - ponad 2 miesiące, karta ląduje w archiwum.
Konta duchy z ilością postów mniejszą niż 5 - ponad 3 miesiące, karta do archiwum, inne posty zostają/przenosiny do archiwum (w zależności od sytuacji).

6. Pozostałe
a) Regulaminu nie trzeba podpisywać, lecz nie zwalnia to z jego przestrzegania.
b) Regulamin może ulec zmianie. Oczywiście pojawi się wtedy stosowne ogłoszenie.
c) Jeśli jakaś zasada nie jest tu zawarta, prawdopodobnie będą obowiązywać Zasady Internetów
d) Podziękowania dla Roksi i Mariolki. Za motywację. Za pomysły. Za wsparcie.
Jasność i Mrok
Jasność i Mrok
Admin

Liczba postów : 15
Join date : 11/09/2015

Zobacz profil autora http://paktsrebrnegopiora.forumpl.net

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach